Krizové řízení města
Krizové řízení je nedílnou součástí řízení státu, organizace či jiné instituce. Jeho cílem je předcházet vzniku možných kritických situací, zajistit všeobecnou přípravu na zvládnutí potenciálně možných kritických situací, zajistit jejich zvládnutí v rámci vlastní působnosti orgánu krizového řízení a úkolů uložených vyššími orgány krizového řízení, nastartovat obnovu a další rozvoj. Aktuálně a v širších souvislostech je krizové řízení chápáno jako nástroj pro zajištění trvale udržitelného rozvoje společnosti, organizace území a státu.
Činnost Městského úřadu Kralupy nad Vltavou v této oblasti se týká především plnění úkolů státní správy v přenesené působnosti obce s rozšířenou působností a to na úseku krizového plánování, přípravy na činnost při krizových situacích a v oblasti branné politiky státu. V praxi to znamená například vytváření podmínek pro činnost bezpečnostní rady, příprava pro činnost krizového štábu, celková koordinace při vytváření a aktualizaci havarijní a krizové dokumentace obce s rozšířenou působností, spolupráce se základními i ostatními složkami integrovaného záchranného systému včetně Armády České republiky, spolupráce na úseku havarijní a krizové připravenosti s právnickými a fyzickými osobami a další.
Náklady vynaložené na zabezpečování krizových opatření stanovených městem Kralupy nad Vltavou hradí město ze svého rozpočtu.
Důležitá telefonní čísla:
Hasičský záchranný sbor 150
Záchranná služba 155
Záchranná služba Samaritáni ČR – dispečink 315 722 222
Městská policie 156
Policie ČR 158
Tísňová linka 112
Poruchy plyn 1239
Poruchy elektrické sítě 840 850 860
Poruchy vody 840 121 121
Ekologické centrum Kralupy nad Vltavou (po – pá: 6 – 22) 800 100 584
Linka 112 je Evropské číslo tísňového volání. Z tohoto čísla jsou hovory přepojovány na všechny výše uvedené linky tísňového volání.